- Pressure Washer
- Gas Engine
- 6 hp
- 3 gal/min
- 2700 psi
features
- Accessory Reel part number GEN D30001 holds 50' hose and can be mounted to the mounting plate on upper cart handle
Wand and hose rack are integrated into frame design
Three Gallon plastic chemical tank
| Height | 36 in |
| Product Category | Gas Engine Cold Water Pressure Washer |
| Operating Pressure | 2700 psi |
| Length | 30 in |
| Fuel Tank Capacity | 0.98 gal |
| Tip Type | Soap Tip |
| Mounting | Cart |
| Flow Rate | 3 gal/min |
| Engine Type | Gas Engine |
| Hose Length | 50 ft |
| Hose Size | 0.375 in |
| Weight | 165.0 LB |
| EAN or UPC | 95879300962 |

